Warsztaty upcyklingowe z płyt cd/dvd na Barbarce

Okazuje się, że mamy problem z zalegającymi płytami CD/DVD. Możesz je nam przekazać lub wykorzystać na warsztatach upcyklingowych.

Na warsztaty przynieś koniecznie płyty CD/DVD, aby dać im jeszcze drugie życie. Będziemy robić podkładki, ozdoby, etc. Nie musisz się zapisywać. WARSZTATY SĄ BEZPŁATNE. Czekamy na Ciebie w godz. 9.00-13.00 na Barbarce w Toruniu, ul. Przysiecka 13 w dniu 23.11.2019 r. /sobota/.

Czy wiesz, że płyta kompaktowa składa się z następujących warstw:
• poliwęglanowej warstwy nośnej (plastikowy krążek)
• warstwy barwnika, stapiającej się w momencie zapisu
• warstwy refleksyjnej złotej lub aluminiowej
• ochronnej powłoki lakierowej
Szacuje się, że ich rozkład może trwać nawet od 100 do 300 lat.
Poliwęglan, tak samo jak szkło, papier czy plastik, może zostać odzyskany i wykorzystany ponownie np. do produkcji kolejnych nośników.
Ale chwileczkę…Jeśli masz jeszcze płyty DVD z fajnymi filmami możesz je PRZYNIEŚĆ DO NASZEJ KAWIARENKI NAPRAWCZEJ STAJNIA NA BARBARCE zamiast je wyrzucać lub oddawać od razu do recyklingu.

Znajdź naszą Kawiarenkę Naprawczą STAJANIA PPU
Szkoła Leśna na Barbarce w Toruniu
ul. Przysiecka 13, 87-100 Toruń
TEL. 056 657 60 85
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WWW.KAWIARENKANAPRAWCZASTAJNIA.ORG


Projekt finansowany w ramach projektu SURFACE - Sojusz miast Europy Środkowej na rzecz ponownego użycia produktów (Program Interreg Europa Środkowa) współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.