Warsztaty przyrodnicze on-line w Szkole Leśnej na Barbarce dla dzieci ze szkół Gminy Miasta Toruń

Nauczycielu!

Jeśli chcesz skorzystać z uczniami (starsze grupy przedszkolne, uczniowie z klas I-VIII SP) z bezpłatnych warsztatów przyrodniczych przygotowanych przez naszych specjalistów w wersji on-line. Zapraszamy. Warsztaty powinny być zrealizowane w tym roku kalendarzowym. Na zgłoszenia czekamy do 10 grudnia.

Pakiety edukacyjne powstały z myślą o nauczycielach i uczniach, z którymi nie możemy się spotkać tej jesieni na Barbarce. Proponowane filmy, które wchodzą w skład pakietów zostały tak przygotowane, aby przybliżyć bogactwo roślin, grzybów i zwierząt w okresie jesieni i nie tylko.


Co należy zrobić?
1.    Uzupełnij formularz zgłoszeniowy, gdzie podasz adres e-mail na który prześlemy link do pakietu.
2.    Pakiet edukacyjny zawiera prezentację, film oraz różnego typu zadania podsumowujące informacje.
3.    Pakiety wykorzystaj podczas zajęć prowadzonych w szkole lub udostępnij na platformie szkolnej uczniom do samodzielnej pracy.
4.    Masz do wyboru:
       •    Poznaję drzewa i krzewy –chronię bioróżnorodność.
         Pokażemy Wam jak łatwo można rozpoznawać gatunki drzew i krzewów. Przypomnimy gatunki pospolite i pokażemy gatunki drzew rzadziej spotykane. Szczególna uwaga zwrócona zostanie na gatunki stanowiące zagrożenie dla bioróżnorodności.

  •  Poznajemy ptaki w terenie
    Pokażemy Wam, jakie gatunki ptaków możemy spotkać w lasach wokół Torunia. Zaprezentujemy ciekawostki o wybranych gatunkach i nauczymy się rozpoznawać ptaki po wydawanych odgłosach.
  •  Życie lasu - zależności
    Pokażemy Wam, jakie zależności (korzystne i niekorzystne) występują pomiędzy organizmami na przykładach roślin, zwierząt i grzybów występujących w lesie Barbarka.
    5.    Jeśli będziesz zainteresowany spotkaniem na czacie - podaj termin spotkania (czat nie jest obowiązkowy), odpowiemy na Wasze pytania, które pojawią się podczas pracy.
    6.    Możesz też zaprosić nas do swojej klasy, połącz się z nami na platformie np. ZOOM (do ustalenia).

Warsztaty są realizowane w ramach projektu pn. „Toruń dba o środowisko dla przyszłych pokoleń” dofinansowanego ze środków Gminy Miasta Toruń.

formularz zgłoszenia - kliknij poniżej:

  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfulMqkYKaJx6RXyNSccPmX_Xm7u__oi60xxMMDpDDNM308kQ/viewform