Get Adobe Flash player
10.10.2019

W terminie od 12 do 21 października zagłosuj w budżecie partycypacyjnym na zagospodarowanie Osady Leśnej na Barbarce


Jak co roku mieszkańcy Torunia mogą zdecydować na jakie działania przeznaczyć część pieniędzy budżetu miasta. Dzięki Państwa głosom oddanym w 2019 r. na Barbarce w ostatnim czasie zbudowana została mini tężnia solankowa, z której od wiosny będą mogły korzystać osoby odpoczywające w Osadzie.

W tym roku zapraszamy do oddania swojego głosu na projekt nr W0428 Zagospodarowanie zieleni z elementami rekreacyjnymi Osady Leśnej Barbarka.W ramach zadania zostanie ustawiona trasa rekreacyjno-edukacyjnej z 12 elementami do ćwiczeń dla dzieci. Na terenie Osady zostaną posadzone drzewa i krzewy w celu uzupełnienia istniejących zakrzewień oraz stworzenia zielonych kurtyn w celu zabezpieczenia i odgrodzenia miejsc o różnym przeznaczeniu. Zaplanowano nasadzenia drzew i krzewów leśnych owoców i miododajnych, nasadzeń roślin zielnych miododajnych, leśnych w tym gatunków grądowych kwitnących wczesną wiosną. Nasadzenia będą pełniły również rolę edukacyjną dla osób odwiedzających teren Osady. W teren zostaną wkomponowane klomby z roślinności leśnej z wykorzystaniem kamienia, donic i drewna.

Jeśli odwiedzasz Barbarkę, jesteś zainteresowany poprawą infrastruktury na Barbarce oraz zazielenieniem terenu GŁOSUJ.

Od kiedy głosujemy: od 12 do 21 października 2019 r.

Kto może głosować? Zgodnie z regulaminem w głosowaniu może wziąć udział każdy mieszkaniec Torunia.

Ile głosów może oddać jedna osoba?

Mieszkaniec może głosować raz i w ramach tego głosowania może oddać maksymalnie trzy głosy na projekty lokalne (wybrane z jednej listy lokalnej) oraz maksymalnie trzy głosy na projekty ogólnomiejskie.

Każdy głosujący musi to zrobić osobiście - to oznacza, że musi sam skorzystać z systemu elektronicznego lub wypełnić kartę papierową i osobiście wrzucić ja do urny znajdującej się we jednym ze wskazanych niżej punktów.

W jaki sposób można zagłosować?

•    najlepiej przez Internet - za pomocą systemu www.budzet.torun.pl (dostępny od 12 października)

•    poprzez wypełnienie papierowej karty do głosowania i wrzucenie jej do urny w jednym z punktów wyznaczonych przez Prezydenta Miasta Torunia  (karta będzie dostępna od 12 października).