Get Adobe Flash player
28.10.2019

Rozstrzygnięcie konkursu na plakat i film pn "Pamiętam o Miejscu Pamięci Narodowej Barbarka, bo.." i szkolne obchody 80- rocznicy pierwszych rozstrzeliwań na Barbarce


28 października 2019 r. w 80 rocznicę pierwszych rozstrzeliwań na Barbarce  Stowarzyszenie "Tilia" i Szkoła Leśna na Barbarce zorganizowała obchody ku czci pomordowanych, do udziału w których zaproszona została toruńska młodzież.

W wydarzeniu wzięli udział uczniowie sześciu klas z  następujących szkół: SP nr 13, SP nr 23 oraz GEM.

Na początku spotkania rozstrzygnięty został konkurs na plakat oraz film pn „Pamiętam o Miejscu pamięci Narodowym Barbarka, bo…” i laureatom konkursu wręczone zostały nagrody i dyplomy.

Następnie uczniowie wysłuchali prelekcji wygłoszonej przez panią Monikę Krauze, Dyrektor Szkoły Leśnej na Barbarce, dotyczącą eksterminacji Polaków i wysłuchali archiwalnej audycji radiowej z wypowiedziami świadków tych zbrodni. Potem wzięli udział w historycznej grze terenowej, posadzili drzewka pokoju i wkopali pamiątkową kapsułę czasu. A na koniec ogrzali się przy wspólnym ognisku i grochowce oraz wspólnie przeszli na Miejsce Pamięci Narodowej, zapalili znicze i uczcili pomordowanych.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie oraz za wzięcie udziału w obchodach ku czci pomordowanych. A laureatom konkursu serdecznie gratulujemy. 

 Lista laureatów konkursu - kliknij tutaj