18 października zapraszamy do udziału w edukacyjnym "spacerze krajobrazowym" z espertem w parku na bydgoskim

Stowarzyszenie „Tilia” i Szkoła Leśna na Barbarce zapraszają mieszkańców Torunia do udziału w edukacyjnym „spacerze krajobrazowym” z ekspertem, w ramach projektu pn. „Drzewo w krajobrazie” współfinansowanego ze środków Gminy Miasta Toruń.

Termin: 18.10.2020 /niedziela/
Czas: 12.00-14.00
Miejsce zbiórki: Plac Rapackiego - przy pomniku J. Piłsudskiego
Dla kogo: dla każdego!
Zapisy: do piątku 16.10.20 r do godz. 16.00 w biurze Szkoły Leśnej na Barbarce telefonicznie 56 657 60 85 wew. 85, e-mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wydarzenie te organizowane jest, by uczcić Dzień Krajobrazu - międzynarodowe święto ekologiczne obchodzone 20 października. Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska zdecydowała, że głównym tematem tegorocznych obchodów będzie Drzewo w krajobrazie.
My również uważamy, że drzewa odgrywają kluczową rolę w krajobrazie i w życiu każdego człowieka. Dlatego postanowiliśmy włączyć się w obchody i zaprosić mieszkańców naszego miasta do udziału w spacerze, w czasie którego pokażemy jakie elementy kształtują krajobraz miasta oraz jak wpływ na harmonię ładu przestrzennego oraz na nasze samopoczucie. W dyskusji zwrócona będzie również uwaga na aspekt ludzkiego wpływu na krajobraz. Na zakończenie spaceru, dla chętnych, przeprowadzony będzie quiz wiedzy o krajobrazie z wiadomości przekazanych podczas spaceru. Dla zwycięzców przygotowaliśmy nagrody. Zapraszamy gorąco!