Osiągnięcia

 • Promotor Ekologii 26.01.2007

  W dniu 26 stycznia 2007 roku Toruńskie Stowarzyszenie Ekologiczne "TILIA"  za działalność na rzecz edukacji ekologicznej w Szkole Leśnej na Barbarce zostało Laureatem VIII  Edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego pn. "Przyjaźni Środowisku" w Kategorii PROMOTOR EKOLOGII.

 • Wyróżnienie w konkursie "Najlepszy Produkt Turystyczny Regionu" 2008

  W 2008 roku Szkoła Leśna na Barbarce otrzymała wyróżnienie w konkursie na "Najlepszy Produkt Turystyczny Regionu" zorganizowanym przez Kujawsko-Pomorską  Organizację  Turystyczną.

  Celem konkursu było wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, orginalnych i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych Regionu. Do biura K-POT wpłynęło 19 zgłoszeń, z pośród których oprócz Szkoły Leśnej na Barbarce Jury wyróżniło:

  - Chełmno - Miasto Zakochanych

  - Festiwal Smaku w Grucznie

  - Osada Karbówko

  - Festiwal Song of Songs

  Przyznano również nagrody specjalne dla: "Żywego Muzeum Piernika" - bezpłatny udział w targach oraz Grze Miejskiej "Łap Koguta".

  Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 23.08.2008r podczas Festiwalu Smaku w Grucznie. Laureaci otrzymali statuetki wiatraka - symbolizującego produkty turystyczne, które są napędem turystyki Regionu.

  Wyróżnione produkty zostaną zgłoszone do Ogólnopolskiego Konkursu na Produkt Turystyczny Regionu, który organizowany jest przez Polską Organizację Turystyczną.

 • Promotor Ekologii 25.01.2008

  W dniu 25 stycznia 2008 roku Przewodniczący Narodowej Rady Ekologicznej Stanisław Kostrzewski nadał Toruńskiemu Stowarzyszeniu Ekologicznemu "TILIA" przedłużenie znaku w Kategorii  PROMOTORA EKOLOGII  w IX Edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego pn. "Przyjaźni Środowisku" pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

 • Promotor Ekologii 6.02.2009

  W dniu 6 lutego 2009 r. Toruńskie Stowarzyszenie Ekologiczne "Tilia" otrzymało od Przewdniczącego Narodowej Rady Ekologicznej Stanisława Kostrzewskiego ponownie przedłużenie znaku w Kategorii PROMOTOR EKOLOGII w X Edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego "Przyjaźni Środowisku" pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

 • Nagroda Marszałka Wojwództwa

  Toruńskie Stowarzyszenie Ekologiczne Tilia zostało laureatem najważniejszych tegorocznych regionalnych wyróżnień -  Nagród Marszałka Województwa. Otrzymało nagrodę za całokształt działań w kategorii: Ochrona środowiska naturalnego.

  Uroczysta gala w czasie której gospodarz województwa wręczył prestiżowe statuetki odbyła się 9 grudnia 2009 r. w Dworze Artusa w Toruniu.

  Konkurencja w tegorocznej edycji Nagród Marszałka Województwa była ogromna, dlatego znalezienie się w gronie laureatów jest wielkim sukcesem. 

  Nagrody przyznano w następujących kategoriach:

  1. Gospodarka (duże przedsiębiorstwa)

  2. Gospodarka (małe i średnie przedsiębiorstwa)

  3. Fundusze Unijne

  4. Rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich

  5. Ochrona środowiska naturalnego

  6. Nauka, badania naukowe i postęp techniczny

  7. Edukacja

  8. Kultura (wydarzenia kulturalne i twórcze projekty artystyczne)

  9. Kultura (dzieła sztuki)

  10. Promocja województwa

  11. Działalność społeczna i zaangażowanie na rzecz drugiego człowieka

  12. Budowa społeczeństwa obywatelskiego

  13. Ochrona zdrowia (zasługi dla poprawy dostępności oraz rozwoju i poprawy metod leczenia pacjentów)

  14. Ochrona zdrowia (działalność prozdrowotna)

  15. Sport

  16. Całokształt działalności

  17. Wyróżnienie specjalne

 • Toruńskie Stowarzyszenie Ekologiczne Tilia Mecenasem Polskiej Ekologii

  21 stycznia 2010 r.  Narodowa Rada Ekologiczna nadała Toruńskiemu Stowarzyszeniu Ekologicznie Tilia prestiżowy tytuł Mecenasa Polskiej Ekologii w XI Edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego pn. Przyjaźni Środowisku. Konkurs cyklicznie odbywa się pod honorowym patronatem prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Gala rozdania nagród odbywała się 5 lutego 2010 r. w Warszawie.

  więcej informacji o konkursie....

   Zarząd Wojwódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu w nawiązaniu do powyższego wyróżnienia i w uznaniu dokonań TSE Tilia na rzecz ochrony środowiska i gospodarki wodnej przyznał Stowarzyszeniu nagrodę pienieżną w wysokości 5000 zł

 • Nagroda wojwódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu

  Wojwódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu przyznał za działalność Toruńskiemu Stowarzyszeniu Ekologicznemu "Tilia" nagrodę w wysokości 5000 zł.

 • Wyróżnienie w konkursie Ekolaury 2011

  21 czerwca 2011 r. Toruńskie Stowarzyszenie Ekologiczne Tilia otrzymało wyróżnienie w konkursie Polskiej Izby Ekologii o Ekolaury 2011 r. w kategorii Edukacja ekologiczna za "Amphibia - czynna ochrona płazów".