Zaproszenie na bezpłatne webinarium pn. "Jak przygotowujemy się do zmian klimatu?"

Stowarzyszenie “Tilia” serdecznie zaprasza nauczycieli z województwa kujawsko – pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i wielkopolskiego do wzięcia udziału w bezpłatnym webinarium pn. „Jak przygotowujemy się do zmian klimatu?” organizowanym w ramach projektu pn. „Ochrona ekosystemów-stop zmianom klimatu”. Głównym celem realizacji webinarium jest wsparcie nauczycieli w procesie dydaktycznym oraz przekazanie informacji nt.:

  • polityka adaptacji do zmian klimatu – dokumenty krajowe i regionalne na przykładzie Gminy Miasta Toruń,
  • zielona i niebieska infrastruktura – gotowe realizacje i plany,
  • edukacja społeczeństwa w zakresie spodziewanych zmian klimatycznych i możliwości ograniczania ich skutków (adaptacja i mitygacja).

Nauczyciele uczestniczący w webinariach otrzymają: certyfikat ukończenia szkolenia, materiały edukacyjne w wersji on-line do wykorzystania w pracy z uczniami (prezentacje z filmami, kartami pracy oraz quizami). Nauczyciele chcący wziąć udział w webinarium zobowiązani są do uzupełnienia i przesłania formularza zgłoszenia w wersji on-line.

Link do formularza:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeFzYTIa1GwxPw0v_xbi5Zh16IouWupeVPn5KfteRvAOzrN9w/viewform?usp=share_link

Informujemy, że liczba miejsc na webinaria jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmowane są do 28 listopada do godz. 16.00. Udział w webinariach zostanie potwierdzony przez pracownika Stowarzyszenia „Tilia”. Osobą do kontaktu w sprawie webinarium jest specjalista ds. edukacji ekologicznej Wioletta Leszczyńska nr tel. 56 657 60 85, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Webinarium pn. „Jak przygotowujemy się do zmian klimatu?” poprowadzi Halina Pomianowska – dyrektor Wydziału Środowiska i Ekologii w Urzędzie Miasta w Toruniu, geolog powiatowy, przewodnicząca zespołu monitoringu MPA dla miasta Torunia.

Więcej o webinarium i projekcie pn. „Ochrona ekosystemów-stop zmianom klimatu”: 

 www.stopzmianomklimatu.org.pl