Zaproszenie na bezpłatne webinarium pn. "Mokradła są ważne. Co to są usługi ekosystemowe?"

Stowarzyszenie “Tilia” zaprasza nauczycieli z województwa kujawsko – pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i wielkopolskiego do wzięcia udziału w bezpłatnym webinarium pn. „Mokradła są ważne. Co to są usługi ekosystemowe?” organizowanym w dniu 24 listopada 2022r. w godzinach 14.00-16.30.  

Głównym celem realizacji webinarium jest wsparcie nauczycieli w procesie dydaktycznym oraz przekazanie informacji nt.:

  • charakterystyka terenów mokradeł, form ochrony terenów wodno-błotnych,
  • koncepcje i zastosowanie pojęcia usługi ekosystemowe w kontekście mokradeł,
  • rola ekosystemów w regulacji zmian klimatu,
  • ekosystemy mokradeł szansą na spowolnienie zmian klimatu.

Nauczyciele uczestniczący w webinariach otrzymają: certyfikat ukończenia szkolenia, materiały edukacyjne w wersji on-line do wykorzystania w pracy z uczniami (prezentacje z filmami, kartami pracy oraz quizami).  Nauczyciele chcący wziąć udział w webinariach zobowiązani są do uzupełnienia i przesłania formularza zgłoszenia w wersji on-line.

Link do formularza:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeVcdUgTbgomt2V3eO7aHFWhmKZMQUbcx2tJMD80waaULlNHw/viewform?usp=sharing

Informujemy, że liczba miejsc na webinaria jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmowane są do 17 listopada do godz. 16.00. Udział w webinariach zostanie potwierdzony przez pracownika Stowarzyszenia „Tilia”. Osobą do kontaktu w sprawie webinarium jest specjalista ds. edukacji ekologicznej Wioletta Leszczyńska nr tel. 56 657 60 85, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Webinarium pn. „Mokradła są ważne. Co to są usługi ekosystemowe” poprowadzi:

  • Wiktor Kotowski, biolog, doktor habilitowany nauk biologicznych, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, specjalista w zakresie ekologii roślin i ochrony przyrody, prowadzi badania nad stabilnością i odpornością torfowisk niskich na zmiany klimatu (projekt MIRACLE), uwarunkowaniami procesów torfotwórczych i możliwościami ich odtwarzania w kontekście mitygacji ocieplenia klimatu (projekt RePeat), a także rolą mokradeł nadrzecznych w oczyszczaniu wód i zapobieganiu eutrofizacji rzek w zlewniach rolniczych (projekt CLEARANCE).

Więcej informacji w załączniku i na stronie projektu: www.stopzmianomklimatu.org.pl